Asana redesignuje levé menu. Tady jsou všechny informace, ktreré potřebujete

Na redesign levého menu v Asaně jsem se docela těšil (mám rád změny v designu) a cca po měsící využívání můžu říct, že je to cesta správným směrem.

Shrnutí hlavních změn

  1. Menu si můžete kompletně uspořád podle sebe. Pořadí favoristes i všech sekcí. “Napevno” zůstávají jen záložky Home, My Tasks a Inbox.
  2. V sekci Projects si zobrazíte už jen “nedávné” nebo “nejaktivnější” projekty. Pokud chcete jiné řazení, využijte Favorites.
  3. Reporting, Portfolios a Goals se přesouvají do samostatné sekci Insights, a pokud tedy mátePremium verzi Asany a nevyužíváte tak Goals nebo Portfolios, můžete si ji celou odsunout úplně dolů nakonec menu. Já to udělal i přesto, že využívám Portfolio – primárně ale jedno a to jsem si přidal do Favorites.
  4. Na zobrazení všech projektů v týmu se nyní dostanete jen přes stránku Team home. Je to trochu zdlouhavé, ale stejně se postupně přesouvám k vyhledávání (u něj je změna jen kosmetická).
  5. Šířku menu si můžete přizpůsobit.

Seznam všech změn je pěkně shrnutý na fóru Asany: ✅ Ultimate Guide to the new Sidebar redesign: Get your team prepared! - Forum Leaders tips - Asana Community Forum, případně v product guide: Sidebar redesign | Product guide • Asana Product Guide.

Za mě je to v zásadě kosmetická drobnost, ale spráným směrem.