Asana rozšiřuje oprávnění na projektu. Konečně! Tady je celkový přehled

Ahoj! Mám tu roky očekávaný update v Asaně: individuální oprávnění uživatelů projektu. Takže teď můžete mít úplnou kontrolu nad tím, jak kdo pracuje na vašich projektech. Členům projektu teď mohou být přidělena individuální oprávnění bez ohledu na výchozí nastavení projektu.

Tabulka níže shrnuje možnost členů projektu s oprávněním administrátora projektu, editora a komentátora (Comment only nastavení). Komentátorům mohou být také přiřazeny úkoly, což jim dává některá další oprávnění na těchto specifických úkolech.

Akce Administrátor projektu Editor Komentátor Komentátor s přiřazeným úkolem Pozorovatel (Viewer)
Mazání nebo archivace projektu :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Přejmenování projektu :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Změna soukromí projektu nebo týmu :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Vytváření / mazání sdílených odkazů a pouze pro čtení :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Přizpůsobení oprávnění :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Přidání nebo úprava přehledu projektu :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Úprava upozornění pro všechny členy :white_check_mark: :x: :x: :x: :x:
Přidání nebo úprava stručného popisu projektu :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :x:
Sdílení projektu a správa členství :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :x:
Přidání a úprava úkolů, včetně dílčích úkolů, závislostí a multihoming :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :x:
Změna vzhledu projektu, jako je výchozí zobrazení, ikona a barva pro všechny :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :x:
Přidání a úprava funkcí pracovního toku, jako jsou vlastní pole, pravidla, formuláře, šablony úkolů, balíčky, automatické posunutí termínů a integrace :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :x:
Dokončení úkolů, změna přiřazení nebo termínu :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :white_check_mark: :x:
Nastavení stavu projektu :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :x:
Odeslání zprávy projektu :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :x:
Odeslání formulářů :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :x: :white_check_mark:*
Úprava hodnot vlastních polí :white_check_mark: :white_check_mark: :x: :white_check_mark: :x:
Přidání / odstranění příloh :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :x:
Komentování úkolů nebo zpráv :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :x:
Komentáře :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :x:
Líbí se úkoly :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark:

Co vy na to?

*Pokud má uživatel 1) nastavený přístup k projektu v roli Viewer a 2) přidá do daného projektu úkol přes formulář, 3) který zároveň přidává odesílatele úkol jako Collaboratora, má nastavení projektu přednost (dříve to bylo obráceně). Toto platí pouze pro novou roli Viewer.

P.S.: Akce označené :question: nejsou popsané v dokumentace a ověřujeme je.

1 Like

Jupí! Já bych ještě potřebovala mix, že stávající úkoly nemůže editor editovat, ale může přidávat nové do projektu. Jsem zaseklá na tom, že na projektu pracuji s asistentkou, která by měla mít “comment” na úkoly, které jí přiřadím a na všechny ostatní přiřazené jiným lidem, ale možnost Edit a vytvářet nové vlastní úkoly v rámci projektu.

Takže jsem to obešla tak, že jsem vytvořila zvlášť projekty s ní, kde je editor, a tam oželím to, když by mi omylem něco editla na tom zadaném ode mě, za cenu toho, že si může přidělovat úkoly sama. A mám nastavené notifikace :woman_shrugging:

Tzn. bych potřebovala mix práv:) Comment na ostatní úkoly v Projektu a Edit pro přidávání vlastních úkolů do Projektu.

To mi přijde jako kanón na vrabce – taky pracuji s asistentkou a vlastně často nechávám edit práva v rámci jednoho projektu všem členům projektu, i když se jich třeba většina úkolů netýká. Vlastně se to, že by se stala nějaká chyba, nestává.

Nedá se to samozřejmě zobecnit, ale v praxi lidi často volají po omezení oprávnění, ale ty pak způsobují úzká hrdla. Potřeba mít složitější oprávnění vzniká také v případě, pokud jsou v jednom Asana projektu úkoly z různých procesů. To může být teoreticky i váš případ – takže řešení přes druhý projekt je fajn řešení.

Jinak založení úkolu jako takového by šlo obejít také formulářem.
Snad to pomůže :slight_smile:

@honzapav Děkuji moc! Chápu, že to vypadá jako kanon na vrabce. :)) :grinning:
A jinak chápu, u nás právě to omezení udělalo úzké hrdlo ze mě, když jsem byla jediná, kdo mohl přidávat úkoly:)) tak proto jsem šla cestou rozdílných projektů. A ano, s těmi procesy je to zajímavý pohled pro mě i do budoucna, jak to případně postavit jinak, když by se nám spolupráce rozrostla i do jiných týmů. (Aktuálně je to opravdu spíše ten “todočkovník”.)

Za mě zase, pokud už tam ta funkcionalita je, což je, tak mi přijde škoda neudělat tam možnost custom práv :woman_shrugging:

Formulář je fajn nápad, mrknu na to. :raised_hands:

Ty custom práva bývají v jiných nástrojích a přijde mi, že to pak dělá bordel. V mikrotýmu do 10 lidí je to asi OK, ale udržovat tohle ve firmě, kde je 50, 10 nebo 200 lidí – to by pak muselo být na úrovni celé organizace. V praxi se pak děje politika :slight_smile: Každý si snaží vyjednat specifická práva pro svoje situace a předvídatelný systém fungující shodně napříč firmou se rozpadá. Má to pro i proti a věřím, že by se to dalo udělat chytře.

Tak je tu další update, tentokrát se objeví role Viewer.

asana-viewer-role

Roluje se postupně, ve svých organizacích ji zatím nevidím.