Automatizace ABRA Flexibee

Ahoj všem,

nemáte někdo zkušenosti s automatizací ABRA Flexibee? Potřebuji zdánlivě jednoduchou věc - přiřadit jednotlivým položkám vydaných faktur zakázku. Zakázka má stejný kód, jako položka (a nikde jsem v Abře nenašel, jak to dělat úplně automaticky přímo v ní). V Make si položku faktury načtu, ale úpravu mi to nechce za boha dovolit. Je tam nějaká vyfikundace, na kterou brát zřetel? Případně opravdu to nejde nastavit přímo v Abře?

Záměr je jednoduchý - počítám ziskovost/nákladovost knih, kdy kniha=skladová položka=zakázka.

Díky

Abra Flexi nemá zabudovanou automatizační platformu, k jakékoliv automatizaci musíš využít službu třetí strany (Make, n8n, vlastní skript,…).

Jak vypadá ten tvůj scénář v Make? Můžeš poslat nějaký screenshoty nebo natočit video?

Pro úpravy Zakázky na úrovni Položky vydané faktury by ti mělo ve scénáři stačit použít modul Upravit/vytvořit záznam. V modulu následně vybereš firmu, evidenci Položky vydaných faktur a prodejek, zadáš ID položky faktury a vybereš požadovanou Zakázku.

1 Like

Ahoj,

jo, tohle byla moje prvotní idea. Ale Abra tímhle způsobem odmítá spolupracovat.

Je to ta nejjednodušší integrace, přesně jak popisuješ - kontroluju nové položky faktur a v dalším kroku jim na jejich ID podsouvám zakázku. Ale hodí to chybu importu. Nefunguje to ani v případě, že danou zakázku nemapuju, ale vyberu ji ze seznamu přímo v Maku.

Na podpoře mi odpověděli, že je problém s tou úpravou položek - že na to musím jít přes úpravu celé faktury, ALE - Make s položkami u faktury vůbec pracovat neumí :confused:

Je pravda, že s položkami dokladů (konkrétně ale Interních dokladů) v Make jsem měl ve Flexi taky problém.

Já jsem to nakonec vyřešil voláním Flexi endpointů přes HTTP modul. Sice s tím budeš mít mnohem víc práce, ale budeš mít nad celým procesem plnou kontrolu.

Než se do toho pustíš, můžeš se podívat, jakou chybu doopravdy Abra Flexi vrací. Make často v logu scénáře zobrazuje neúplné informace. K zobrazení úplných informací můžeš využít doplněk do Google Chrome, který se jmenuje Integromat Dev Tools (https://www.make.com/en/help/scenarios/integromat-devtool).

  • doplněk si nainstaluj,
  • otevři si tvůj scénář
  • otevři Developer Tools v prohlížeči a vyber záložku Integromat
  • v menu vyber Scenario Debugger a klikni na modul, který způsobuje problém
  • podívej se do záložky Response body, kde bys měl najít úplný popis problému

Pokud bys chtěl využít ten HTTP modul, musíš sestavit celý request. Z mojí zkušenosti je lepší si celé nejdříve vše nastavit a otestovat v nějakém API klientovi (Postman, Insomnia,…) a když ti to začne fungovat, přeneseš to do Make.

  1. sestavíš si URL (Sestavování URL | ABRA Flexi)
  2. vytvoříš si datovou strukturu (JSON nebo XML), kterou potom pošleš do Flexi

Přidávám několik screenshotů, jak to celé může nakonec vypadat:

Bude se ti u toho asi hodit API dokumentace, která je teda bohužel trochu nepřehledná: Dokumentace REST API | ABRA Flexi

My jsme s @jrybar s položkami pracovali a můžu maximálně potvrdit, že jsme položky faktur vytvářeli (import z iDokladu). Tzn. dovedu si představit šílenost typu:

  1. Sledujeme změny v položkách.
  2. Stáhneme celou fakturu a všechny její položky.
  3. Upravíme položku, která vyvolala změnu.
  4. Pošleme update faktury s novými položkami.

Řešení od @jankolr bude pracnější, ale zase bude ekonomičtější (určitě by to sežralo spoustu operací, ale neznám kontext).

1 Like

No, čeká tě asi menší nebo větší debugging a zkoušení různých variant :slight_smile:

Ještě mě napadlo, že bys mohl zkusit napsat do Facebookové skupiny FlexiBee-čkáři pomáhejte si.

Jsou tam lidi, který se živí tím, že implementují Flexibee a znají ten software (i co se týče Make aplikace) fakt dobře.

My sice s Flexibee nějakou zkušenost máme, ale nikdo z nás se na to myslím nespecializuje.


A občas je tam i náznak zábavy: