Automatizovaný záznamník ( denník ) denných aktivít, príp. tréningový denník

Zdravím vás a chcem vás poprosiť o radu ohľadom automatizovaného záznamníka ( denníka ) denných aktivít, príp. tréningový denník, že by to horizontálne zaznamenávalo napr. čas aktivít v priebehu dňa a vertikálne dátum aktivít, pričom by som do príslušných koloniek len vyklikával už prednastavené typy + druhy aktivít ( napr. typy aktivít ako práca, cvičenie, štúdium a druhy aktivít napr. v type aktivity cvičenie = chôdza, beh, plávanie, lezenie atď. )
Riešili / riešite už niekto niečo podobné, príp. máte na takéto záznamy nejakú overenú aplikáciu, aj keď osobne ma láka predstava si urobiť niečo podľa seba? :wink:

Co se na to dívat jako log (seznam) aktivit ve formě:

Datum, čas, typ aktivity, druh aktivity.

A to co popisuješ už je jen způsob intepretace těchto dat?

Na ukládání lze použít Google Tabulky. V nich dokonce můžeš mít v jednom listu typ aktivit a druhy aktivit, a v hlavním seznamu aktivit poté nechat u jednotlivých kolonek z těchto seznamů našeptávat.

Zároveň na jednoduchý rychlý vkládání těchto dat lze použít třeba iOS Zkratky (pokud máš iPhone) a třeba n8n. Zkratky použíješ k nakrmení n8n pomocí Webhook. n8n pak vloží data do Google Tabulky. Pro větší frajeřinku to jde udělat tak, že Zkratku použiješ jen pro diktování hlasem, text pak pošleš do n8n, a ten kontaktuje GPT aby z nadiktovaného textu zjistil o jakou se jedná kategorii aktivity a typ, a ten pak vloží do Tabulky.

Takže pak by stačilo jen kliknout na zkratku “Přidat aktivitu”, hned se ti objeví možnost diktování, ty řekneš “Cvičení, plavání”. A všechno ostatní je automat.

Zobrazení dat do podoby o které mluvíš by pak měla umět i kontingenční tabulka? Nebo Looker, nebo něco komplexnějšího na tvorbu GUI. To bych musel konkrétně pochopit tvojí představu.

2 Likes

Dík, za typy / návrhy a v podstate si to predstavujem zatiaľ takto:

  1. nejaká súhrnná tabuľka, s druhmi a typmi aktivít:
    Niečo na spôsob zgrupovania napr. v Airtable, kde by boli pre určitý druh aktivity v určitom type aktivít = napr. druhy aktivít beh, plávanie, jóga, bike atď. v danom type aktivít, čiže cvičenie zobrazované časové hodnoty vykonávania určitej aktivity za daný mesiac.
  2. Druhá tabuľka by bola klasická časová os, kde by bola v stĺpcoch zobrazovaná časová os v priebehu dňa a v riadkoch jednotlivé dni v rámci daného mesiaca do ktorej by sa práve zaznamenávalo konanie aktivity
    a táto tabuľka by bola samozrejme / logický prepojená s tou súhrnou, že by takto bolo možné automatický sčítavať čas vykonávania určitého druhu aktivity v rámci typu aktivít pre daný mesiac.

Najlepšie bude, keď do Ut niečo spravím, nakoľko mám toho viac a viac vecí je pre mňa nových, tak ešte raz dík a budem sa snažiť do Ut mať základ :wink:

Spravil som zatiaľ v Exceli tabuľku = taký hrubý náčrt prehľadu denných aktivít,
ale neviem, že ako to mám nahrať ako prílohu do príspevku :grin:
Mohli by ste mi prosím poradiť, resp. to budem musieť ešte prepracovať do Google spreadsheets, aby som to mohol dať zdieľať? :wink:

Spomínaná tabuľka importovaná do Google spreadsheets

Tak zatiaľ takto, resp. len taký hrubý príklad prehľadu denných aktivít,
resp. aktivít počas dňa, pričom rozdelenie farieb plánujem podľa typu aktivít - napr:

  • cvičenie = červená
  • spánok = modrá
  • relax, oddych = zelená
  • štúdium = žltá
  • príprava = oranžová
  • zábava = rúžová
  • návšteva = fialová
  • robota = čierna ( nebrať rasistický, ale ako vyjadrenie emočného stavu ) :grin:
    Alebo skôr sivá :grin:
  • atď.

A potom druh aktivít by bol prezentovaný ikonkou ( ako hieroglyfy ),
ktorú by bolo možné v rámci aplikácie vlastnoručne upravovať :wink:

A fungovalo by to tak, že v rámci rozvrhu / časovej osi záznamníka denných aktivít by bolo tlačítko

  • v ikonke krúžku po ktorého od kliknutí by sa zobrazil formulár, kde by sa zadával,
    resp. z ponuky vybral typ ( farba ) a druh ( ikonka ) aktivity, dátum a čas, resp. časový rozsah, príp. miesto aktivity a nakoniec ešte aj poznámka :thinking:
    Ináč tá možnosť robenia záznamov pomocou hlasu je SUPER vychytávka :wink::+1:

Že by tak nejak :wink: