Hromadná fakturace pomocí Make.com

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo máte zkušenost s hromadnou tvorbou faktur z Google sheets do jakéhokoliv fakturačního systému (Fakturoid, iDoklad, Vyfakturuj…) pomocí Make.

Různě jsem zkoušel vytvořit scénář i pomocí připravených šablon od Make, ale vždy mi končil chybou na straně Google sheets (Asi špatně připravený zdrojový data? Netuším)

Případně jestli má někdo jiný způsob jakým řeší třeba sérii 20-ti hromadně vystavených faktur?

Díky moc.

Ahoj, fakturu generujeme jak na běžícím pásu :slight_smile: Těžko říct, v čem může být problém… zkus to popsat detailněji, nahrát. Má jít o faktury, které vystavujete u vás ve firmě? Mají více položek?

Díky, fajn den! :sun_with_face:
H.

Zkus nám sem dát lepší popis problému, který řešíš. Přidej k tomu rovnou i screenshot tvého scénáře (nejlépe i té chyby, kterou dostáváš u Google Sheets modulu).

Jak píše Honza, vystavování faktur děláme každou chvíli :slight_smile:

Tady je třeba ukázka scénáře, který si vezme nové řádky z Google Sheets a vytvoří z nich nové faktury.

Btw., ty připravený šablony v Make jsou většinou nepoužitelný. Vypadají hezky, ale na komplexnější problémy to většinou nestačí.

Ahoj kluci, díky za vaše odpovědi.

Samozřejmě jsem si naivně myslel, že ty připravený šablony v Make budou v pohodě fungovat. :smiley:

Po tom, co jsem viděl ukázku scénáře od @jankolr jsem se zastyděl rovnou ten scénář ze šablony smazal. Zkusím si z toho screenshotu něco odvodit a zkusit to celé znovu. :slight_smile:

Pokud byste kluci věděli třeba o nějakém zajímavém a ověřeném zdroji, který by mi pomohl k většímu “nachytření” a ovládnutí Make jako takového, budu rád, když se o něj se mnou, případně i s ostatníma podělíte.

Díky. :v:

https://bootcamp.workflow.ooo :slight_smile: Samozřejmě to není jen Make.com. Jinak Make má akademii: https://academy.make.com.

1 Like

Další zdroj neznám (na bootcampu tě to teda samozřejmě naučíme, nebo ti s tím pomůžeme), ale ve zkratce musíš udělat následující kroky (které budou hodně podobný pro všechny fakturační nástroje):

  1. Zjisti, jestli ve fakturačním nástroji eviduješ klienta, kterému chceš vystavit fakturu.
  2. Pokud klienta neeviduješ, musíš ho vytvořit. K tomu potřebuješ fakturační údaje. Ty získáš buď z dat, která máš k dispozici (třeba v Google Sheets), nebo z ARESu (kde subjekt vyhledáš podle IČO).
  3. Dej dohromady data ke všem položkám, který chceš mít na faktuře. Abys je mohl všechny dostat na fakturu, budeš asi muset v Make využít iterátor, agregátor, a možná i jednoduchou datovou strukturu.
  4. Vytvoř fakturu
  5. Odešli fakturu
  6. Ve zdrojové tabulce můžeš změnit stav faktury, zaznamenat datum odeslání, přidat odkaz na fakturu ve fakturačním nástroji apod.
  7. Můžeš sledovat, jestli je už faktura zaplacená, případně po splatnosti. Na základě toho můžeš zase třeba změnit její stav.
3 Likes

Díky za reakce. :v:

S @honzapav jsme spolu bootcamp okrajově probírali po telefonu. Rovnou jsem se tedy “zapsal” přes formulář. :slight_smile:

@jankolr díky za rozepsání kroků. Určitě podle toho zkusím nějaký scénář postavit a dám vědět. :+1:

1 Like