Jak v Notionu vyřešit sdílení Linked Database?

Situace:

  1. Vytvořím si stránku Management

  2. Zde vytvořím Databázi Zaměstnanci

  3. V databázi Zaměstnanců si o nich eviduji veškeré informace – plat, datum nástupu, dovednosti a také, jakého jsou členem týmu – Dev, Test…atd.

  4. Do stránky Management (a i do databáze Zaměstnanců) povolím přístup pouze skupině Management.

Tohle vše se mi podařilo snadno udělat, nyní přichází to, s čím si nevím rady a vlastně nevím, jestli to tedy Notion vůbec umí.

Chtěl bych z této databáze vzít pouze určité properties a zobrazovat je na jiné stránce.

Např. na dashboardu Test Teamu bych chtěl pomocí Linked Database view zobrazit jména všech členů Test teamu a chtěl bych to udělat pomocí filtrů: stav = zaměstnán, tým = Test tým.

Zjistil jsem ale, že pokud uživatel nemá přístup k původní tabulce, tak nevidí ani Linked View na tuto databázi.

Zkoušel jsem to tedy obejít tak, že jsem si udělal druhou databázi „Týmy“ a tu jsem provázal s tabulkou zaměstnanců. V Týmech jsem měl jako sloupečky „Test tým“, „Dev Tým“ a pomocí propojení jsem do políček mohl naklikávat zaměstnance z databáze Zaměstnanců. Bohužel jsem tímto docílil toho, že teď již tedy uživatel uvidí tabulku, ale neuvidí v ní data – jména, protože na ně opět nemá přístup (protože nemá přístup k tabulce Zaměstnanci).

Dokážete mi říci, zda je v Notionu možné udělat to co jsem takto popsal?

Moc děkuji!

@DigiMatej ahoj, mrkneš na, prosím, já se na to rád podívám taky, ale dostanu se k tomu nejdřív večer. Díky.

@Kubson tak nakonec budu první, kdo se k tomu dostane :slight_smile: Rád bych našel čas dřív, ale ufff… tahle doba má nějaké rychlé tempo.

K problému – opravdu je to tak, že pokud nemá Uživatel nasdílnou databázi, neuvidí ani Linked Database (je to zmíněno v FAQs dole na této stránce). Což je škoda. Pořád je to skvělá funkce – hlavně pokud jde o tvorbu obsahu z jednoho místa.

Přemýšlel jsem, jak to řešit, a napadlo mě tohle řešení:

  1. Vytvořil bych tabulku všech lidí a vytvořil jen properties, které mohou všichni vidět: jméno, příjmení, e-mail, … a třeby i ten tým (i když tady se fakt může hodit, když to bude samostatní tabulka a ne jen standardní sloupec s jednou možností). S touhle tabulkou bych pracoval po celém Notionu – samozřejmě by ji museli mít všichni nasdílenou.
  2. Pro informace, které mají být soukromé a má vidět např. jen HR (ale to lze využít i v případě, kdy třeba team leader potřebuje evidovat hodnocení svých lidí), bych vytvořil další tabulku. Tu už by měli nasdílnou jen lidi z HR. V rámci této tabulky bych přidal property Relation a provázal s tabulkou lidi – v té “HR” tabulce si už pak můžete zobrazovat, co budete potřebovat.

Vidím asi jen jednu nevýhodu – zatím není možné, narozdíl třeba o Airtablu, upravit typ prvního sloupce – lze jen změnit pořadí (jako na screenshotu). Ale asi bych to bral jako dobrý kompromis.

Dává to takto smysl?
Doplníš mě kdyžtak @DigiMatej nebo někdo další?

Fajn večer!
H.

Super, děkuji za návrh workaroundu. Vyzkouším! :slight_smile:

1 Like

@Kubson @honzapav Sdílení části databáze by snad mělo být na začátku roku vyřešené. Přidávám screenshot z LinkedInu.

1 Like