Make & Google Drive - sdílení

Ahoj,

zajímá mě, jak řešíte přístup k souborům skrz Make tak, aby jakmile povolíte v Make přístup k Google Drive skrze nějaký modul, tak aby se Make dostal pouze k nějakým složkám/souborům?

U jednoho klienta (a vím, že to není best practise, jen se to prostě v praxi někdy stane :slight_smile: ) mám dočasně svůj connection na svůj Google Drive, dokud si to klient nezařídí sám. Každopádně např. modul Search Rows (Google Sheets) má potom přístup ke všem Sheets. Nepodařilo se mi přijít na rozumnou cestu, jak toto ošetřit tak, aby měl Make přístup pouze ke konkrétním souborům/složkám.

Máto vůbec řešení? :slight_smile:

Pokud by šlo např. složku nad rámec přihlášení/nastavení sdílení ošetřit heslem rozdílným oproti přihlášení/FaceID (takovou možnost má Onedrive → Vault), tak by to bylo řešení. Ale co jsem googlil, tak toto nejde…

Já v podstatě vždycky vytvářím servisní účet, tomu jasně omezíš přístupy standardním způsobem. Ideálně ho vytvářím přímo u klienta, a když to nejde, tak ve svém Google Workspace. A pokud to fakt nejde, tak je to jen dočasné řešení a klient v tu dobu nedostane přístup k Make.com (resp. k tomu nástroji).

Ale zažil jsem i spoustu situací, kdy jsem klientovi to jeho prostředí nastavil – prostě vnímám, že i ta dílčí práce je součástí nějakého celku a mám tendenci za ni brát odpovědnost – pokud samozřejmě klient chce.

Asi jsem ti moc nepomohl – řešení vidím trochu jinde.

Několikrát mě stejná otázka napadla taky, ale vždycky šlo jen o krátkodobé řešení předtím, než jsem dostal přístup ke klientovu Google účtu.

Teď mě napadají dvě řešení:

  1. Pokud máš v Make aktivní plán Teams nebo Enterprise, můžeš si definovat Týmy. Pokud do svého Týmu nikoho nepřidáš, nebude mít k tebou vytvořeným Spojením přístup nikdo další.
  2. vytvořit nový projekt v APIs & Services v Google Cloud Console a pokusit se nastavit omezení přístupu ke složkám přímo tam. Nejsem si jistý, jestli to půjde.

Přes servisní účty v Google Cloud to jde, to je pravda.

OK, bod 2 zní zajímavě, jak jsme se bavili. Mrknu na to. Díky!

Podařilo se ti to vyřešit?

Hele, vlastně zatím ne…zatím jsem to vyřešil tak, že jsem u jednoho klienta změnil credentials na jeho účet a u druhého to řeším, protože mi v poslední době nějak častěji padá connection na Google Workspace (a nevím proč)…