Připojení emailového účtu

Dobrý den, moc bych prosila o radu, potýkám se s tímto úplně základním problémem. Nelze mi odeslat automatizace z jiného mailového účtu než gmail.com. Zkoušela jsem to i z mailu kde mám google disk, zkoušela jsem si mail převést do google mailového prohlížeče. Vše to projde kontrolou, jen se v poslední fázi mail neodešle – zdá se mi to logické, nikde jsem nezadávala svoje heslo na přístup do mailu, s účtem na FB mě to spojí. Prosím o radu jak postupovat, mám zatím neplacenou verzi a PC ovládám uživatelsky.

Dobrý den @Jarka – pokud vím, tak právě jiný e-mail než gmail.com nebo e-mail, který je spravovaný v rámci Google Workspace, v těchto automatizacích nefunguje.
Vy sice můžete mít:

  1. nějaký váš firemní e-mail spojený s Google účtem (např. jmeno.prijmeni@vasedomena.cz) nebo
  2. přijímat využívat Gmail jako aplikaci pro práci s e-maily na té vaší doméně,

ale ani v jednom případě to není adresa Gmail účtu.

V nápovědě se navíc píše přímo o účtu Google Workspace (tedy placených firemních Google účtů), ale teď jsem to zkoušel a můj gmail.com e-mail také funguje.

Je ale možné, že problém je jinde :slight_smile: Tady jsou moje otázky:

  1. S jakým e-mailem se snažíte přihlásit?
  2. Jaké nastavení máte v kroku Akce, kde chcete e-mail odesílat. Můžete, prosím, poslat snímek obrazovky s nastavením auomtaizace (kroku Akce Gmail: send email)?

Díky!

Dobrý den @honzapav , moc díky za odpověď, na gmail.com to jede, chtěla jsem se jen ujistit, jestli nedělám někde chybu.
A díky i za Vaše videa :slight_smile:
Mějte krásný den Jarka

1 Like