SMTP napojení na Websupport - GEO ochrana

Ahoj,

Dnes se chci podělit o takovou niche pikošku. Pokud se budete někdy napojovat přes SMTP na mailovou schránku vedenou u Websupportu (.cz / .sk), tak si dejte pozor na zapnutou geolokaci.

Několik dnů jsem se trápil s tím, proč mi to nejde napojit, až jsem požádal klienta o nasdílení přístupových údajů do Websupportu, kde jsem zjistil, že má zapnutou geo ochranu na 4 země.

Tenhle konkrétní případ jsem napojoval přes Make a možná je to tím, že Make se tváří jako Němec (a možná taky ne, doteď neznám úplně podrobnosti), ale jednoduše to nefungovalo. Zkusil jsem proto pro autentifikaci geolokaci vypnout a vše proběhlo ok. Následné odesílání emailů už funguje s geolokací zapnutou bez problému, jedná se tedy jen o prvotní přístup.

2 Likes

Je to tak. Je dobré na tohle myslet. Občas je nutné whitelistovat IP adresy hlavně u API menších firem. Blokování IP je jeden z nejjednodušších způsobů jak API zabezpečit, často se to používá. Funguje to tak, že API nemůžete volat odjinud než povolených IP adres.

I když služby jako Make spouštíte u sebe, oni provádí jednotlivá volání ze svých serverů. Nejbližší velké datacentrum je Frankfurt, pravděpodobně budou mít servery tam. Takže GEO z IP byla německá. Pokud je potřeba opravdu whitelistovat konkrétní IP adresy, pak třeba Make má v dokumentaci informaci z jakých rozsahů bude s API komunikovat: Allowing connections from Integromat Help Docs | Integromat Help Center.

1 Like