Workflow newsletter #2: Odpovídejte tam, kde jste zprávu dostali

Ahoj,
minulý týden jsme odesílali nový newsletter, sdílím vám ho i sem na fórum.
Pokud byste ho rádi odebírali do vaší e-mailové schránky, stačí se k němu přihlásit zde: Workflow Newsletter


Ahoj, vítám vás v novém roce.

Nevím, jak vy, ale já mám ve zvyku každý rok hledat nějaké slovo, které mě bude celý rok provázet. Pro mě je to letos slovo “méně”. Chtěl bych v osobní i pracovním životě dělat méně více důležitých “věcí”. Po letech mám pocit, že je to možné – ale samozřejmě je to začarovaný kruh, který je s podnikáním spojený.

Zakázek neubývá, spíš naopak. Desítky interních projektů. Noví lidé, nové spolupráce. To vše zastřešené shanou “něco tady změnit”. Uvědomil jsem si, že mám potřebu se z toho vypsat. Pokud vás bude příběh Workflow.ooo zajímat, můžete ho sledovat na fóru.

Přeji vám, aby byl váš rok takový, jaký si přejete.

Honza Páv

Rychlé odkazy

  • :axe: Eledo umí vygenerovat PDF na základě dat, které pošlete přes API. Má přímou podporu Make.com, ale API je tak jednoduché, že lze využít jakýkoliv integrační nástroj. Pokud jsou v dokumentu opakující se řádky nebo podmíněně zobrazené informace, je to naše první volba.
  • :axe: Loom je nejjednodušší cesta, jak nahrávat obrazovku. Loom používáme denně, hlavně pro předávání výstupů (prezentujeme např. Automatizaci a rovnou demontrujeme, jak funguje), vytváříme zadání úkolů (video je za tisíc slov – tady je nemusíte psát) a vytváříme dokumentaci. Nejlepší na tom je, že videa fungují, i když nebudou dokonalá.

:date: Aktuálně: Testování webu Workflow.ooo dál běží

Pracujeme na tom, abychom pomohli většímu množství malých a středních firem s překonáním zbytečných překážek v růstu. Máme směr, máme nápady, ale pomůže to?

Chceme se opřít o zkušenosti vás podnikatelů i podnikavců. Naše testování stále běží. Máte zájem si s námi – konkrétně s výzkumnicí Míšou Pítrovou – popovídat nad novým webem?

Jako odměnu vám nabídneme roční členství v komunitě Trigger v hodnotě 2 500 Kč nebo 50 % slevu na konzultaci.

Pokud máte zájem, stačí vyplnit dotazník a ozveme se vám. Dotazník k účasti na testování webu.

:unicorn: Tip pro lepší spolupráci

Odpovídejte tam, kde jste zprávu dostali

Stává se vám to taky? Po zavedení nových nástrojů se návyky některých lidí přirozeně nezmění ze dne na den. Jak by to mělo být správně – odpovídám tam, kde jsem zprávu dostal – není žádná věda. Máme pro vás pár tipů na to, jak situaci dlouhodobě zlepšit.

  1. Zvědomte téma: V první řadě je potřeba téma dostat do povědomí týmu. Přidejte toto téma do Pravidel spolupráce. Dejte si v týmu “svolení”, že můžete v podobných situacích “ozvat”.
  2. Ozvěte se, pokud je něco špatně: Když někdo zvolí špatný kanál, ozvěte se a odkažte se na pravidla. Ten, kdo vybral špatný kanál, by měl komunikaci odvést do správného kanálu. V situacích, kdy “hoří”, to možná zůstane na vás – ale nemělo by se z toho stát pravidlo.
  3. Nepřetrhněte “linku”: Ať už to bude na vás nebo na tom, kdo komunikaci začal, v původní komunikaci musí zůstat odkaz nebo jiná reference, ze které bude jasné, kde komunikace pokračuje.

:rocket: Přidejte se do komunity Trigger

Každý měsíc se potkáváme a společně řešíme, co nás pálí v tématu řízení práce, spolupráce, digitálních nástrojů i automatizací nebo umělé inteligence. A reakce?

“Chtěla bych poděkovat Honzovi, že tohle spunktoval. Tohle je přesně to, potřebuju slyšet, protože nikoho takovýho v kanclu nemám. Tam se všichni spíš obrací na mě.”

“Já vstřebávám, co všechno řešíte – tímhle se živím, takže je to pro mě taková potrava pro mozek”.

“Děkuju Alexovi za věcný pohled [na náš problém], který nám v zápalu boje a nadšení chybí. Děkuji za uzemnění.”

Přidejte se zde: Komunita Trigger

1 Like

Ahoj, zkouším klikat na tu stránku, kde ukazujete Eledo, zobrazí se mi jen na chvilku a pak to samo přeskočí na úvodní stránku Triggeru. Není to nějaká chyba? :slight_smile: Díky, M.

U LOOMu se děje totéž.

Zdravím, Míšo, to je zvláštní. Mně to funguje bez problémů, i v anonymním prohlížeči. Andrea

Ahoj Míšo, pravděpodobně je to problém s mezipamětí, zvládneš vymazat cache prohlížeče? Asi dva lidi už mi podobnou věc říkali, tohle pomohlo. Nicméně problém ta někde je… díky za zprávu.