Zkušenosti s Odoo?

Ahoj. Hodně se tady zmiňuje Airtable, Retool, Appsmith. Má někdo z vás nějaké praktické zkušenosti s Odoo? https://www.odoo.com

Mě na něm překvapila rychlost vývoje určitých typů nástrojů, a navíc to, že má už ohromné množství předpřipravených aplikací, které stačí jen upravovat. Zároveň nekončí na no-code, ale je možné v něm psát i kód. A navíc je na tom finančně v podstatě nejlépe oproti ostatním alternativám.

Na druhou stranu jsem ho při svých (ne nijak invazivních) pokusech často dostal do chybových stavů, rozhodil se mu layout a nepodařilo se mi ho opravit, “undo” nefungovalo jak bych očekával, nepodařilo se mi správně layout poskládat…

Používáte někdo?

Ahoj, chtěl jsem v roce 2018 implementovat odoo do naší firmy, kde jsme vyráběli nanuky – primárně kvůli skladu. A nepodařilo se mi to ani rozchodit.

Nicméně jsem se na to po letech podívat (potkávám to na billboardech), protože přesně nějaký takový systém, pokud by fungoval, by se nám hodil. Takže je to aktuální, ale moc jsi mě nepotěšil :slightly_smiling_face:

Ony jsou ty problémy řešitelné tím, že tu platformu dobře znáš. Existují i u nás spousty firem které mají na Odoo certifikace a vytváří na nich kompletní řešení. Takže to funkční bude velmi dobře. Jen to má zkrátka limity a problémy které musí konzultant Odoo znát :).

Líbí se mi jak některé věci řeší. Například určitá pravidelnost toho layoutu. Díky tomu pak lze dobře pracovat s responsivitou a podobně. Ale na druhou stranu, když jsem hledal “Jak posunout prvek v rámci layoutu” (třeba změnit pořadí), doklikal jsem se na fórum, kde nějakej konzultant odpovídal, že jediná možnost je prvek smazat a znovu vytvořit na novém místě. To je wtf :).

Dostal jsem chuť na nanuka. Fakt dík.

1 Like